Technické dotazy na produkty Dahua
FAQ • 14.12.2022

Technické dotazy na produkty Dahua

Anonym

VTO nevolá do aplikácie DMSS – treba skontrolovať povolenia notifikácie v aplikácií a aj v systéme mobilu a taktiež treba zoskenovať správnosť skenovania QR kódu, pri viactlačidlovej jednotke sa skenuje QR kód, ktorý patrí k danému bytu, u jednotlačidlovej jednotky sa da skenovať aj SN / QR v sieťovom nastavení.

VTO nejde pridať do DMSS – skontrolovať stav online v p2p, ktorý musí byť online.

VTO prestalo volať na mobil – platí pravidlo mat aktuálny FW a aktuálnu aplikáciu. Potom môže byť problém v SIP a DMSS, ak je tam niečo iné, môže to byť problém. Niekedy pri update mobilu stačí notifikácie znova vypnúť / zapnúť alebo opätovne skúsiť pridať do aplikácie.

Vstup do inštalačného menu VTH – dlho stlačte nastavenie, vložte šesťmiestny číselný PIN, ktorý sa vytváral pri spustení VTH.

Reset inštalačného hesla VTH – pri starších monitoroch len cez DMSS a položku „zabudnuté heslo“ pri logine/prihlasovaní, ak zákazník zabudol heslo a e-mail je zlý, ale nie je jeho, tak len poslať ku nám na RS232 „prepálenie“, nové typy VTH majú aj reset tlačidlo, buď plusák alebo z bočnej strany VTH.

Nekomunikácia nového zariadenia v pôvodnom systéme – v zariadeniach je nutné mať zhodnú verziu FW. Môže sa stať, že pôvodné jednotky majú "štandard" FW a nové sú SIP. V takom prípade je potrebné zjednotenie všetkých na SIP.

Záloha kariet VTO – Toto je možne spraviť cez rozhranie, ktoré umožňuje exportovať karty do súboru.

Zariadenie nie je vidieť na sieti / nekomunikuje – preveriť sieťové spojenie, ping, VTH nemá web. rozhranie, treba použiť nové VDP konfigurátory pre vyhľadávanie vrátnikov, napájanie jednotky...

Reset hesla pre VTO – 5x stlačte tlačidlo tampera, po stlačení zaznie potvrdzovací tón, ktorý potvrdí, že akcia prebehla v poriadku. Niektoré jednotky môžu mať priamo resetovacie tlačidlo (VTO2111).

Zámok neotvára – je potrebné skontrolovať nastavenie hesla vo VTH pre VTO, VTO má len relé výstup, tak je potrebné používať externé napájanie.

VTH „vidí“ VTO, ale z VTO sa nedá volať – nie je správne nastavený SIP server vo VTH.

Na VTH nie je možné zobraziť externé kamery – kameru je potrebné pridať cez Dahua protokol, max. rozlíšenie 1 Mpx, tiež použiť sekundárne stream s D1, správne prihlasovacie mená, RTSP port, default 554, podporovaný kodek len H.264, nie sú podporované špeciálne rozlíšenie kamery ako fisheye + otočenie obrazu o 90 stupňov.

Neviem nakonfigurovať karty pre VTO – je potrebné skontrolovať správny typ čítačiek – podpora iba protokolu MIFARE 13,56 MHz.

Externe prizvonenie (gong) pre VTH – je možné použiť výstup na VTH, povoliť v nastavení, výstup je spínaný počas zvonenia VTH, jedná sa o otvorený konektor, takže týmto výstupom je potrebné cez ďalšie externé napájanie spínať ďalšie relé, ktorým je možné spínať podľa potreby.

Prizvonenie od dverí bytu na VTH – možno použiť na šiesty vstup, v nastavení zón je potrebné zvoliť typ zvonenia, pri skratovaní daného vstupu monitor "zazvoní" ako upozornenie, že niekto stojí za dverami.

Reset Dahua kontrolérov – v odpojenom stave DIP-y do polohy ON (hore), 1, 3, 5, 7, pripojiť napájanie, nechať 2x dlho zapípať a kontrolér je resetovaný. Potom DIP-y vrátiť a pripojiť napájanie, default IP je 192.168.02.

Kontrolér/čítačka „nenačíta“ karty – je potrebné fyzicky skontrolovať zapojenie čítačiek Dahua resp. čítačiek Wiegand pripojených ku kontroléru. Čítačky nemôžu byť nainštalované na železnom podklade, ktorý môže tlmiť / rušiť čítanie kariet. Čítačky je potrebné od takého podkladu oddialiť.

Nie je možné načítať užívateľov z kontrolóra – v Smart PSS vieme načítať z kontroléra používateľa, ale len v rámci kariet, po pridaní kontroléra do Smart PSS je potrebné v časti prístupu zvoliť cez pravé tlačidlo načítať používateľa z kontroléra, následne ich dokážeme načítať do Smart PSS. Potom je im ešte potrebné priradiť prístup. Úrovne prístupu nemožno načítať z kontroléra.

Nefunguje P2P pri VTO2211 – môže sa vyskytnúť nasledujúci problém – ak bola na VTO zapnutá Wi-Fi, ale použitý bol len kábel, tak VTO nemala online P2P. Po vypnutí nepotrebnej Wi-Fi P2P funguje.