Nová technológia merania teploty u viacerých osôb naraz
Zaujímavosti • 13.03.2020

Nová technológia merania teploty u viacerých osôb naraz

Ivan Žiak

Nová technológia merania teploty ľudského tela

Táto technológia je vhodná pre komplexy a inštitúcie s väčším pohybom osôb, ako sú napríklad administratívne budovy, banky, nákupné centrá, stanice, letiská, školy alebo nemocnice. Toto riešenie predovšetkým významne prispieva k prevencii šírenia ochorení vďaka rýchlemu bezkontaktnému meraniu telesnej teploty. Systém napríklad aktuálne využíva nemocnica v Uherskom Hradišti pri kontrole pacientov prichádzajúcich do jej areálu.

Presnosť merania
± 0,3 ° C

Upozornenie
na zvýšenú teplotu

Kontrola
použitia rúška

Meranie viac
osôb naraz

Jednoduchá
inštalácia

Pre lepšiu predstavu si uveďme modelový príklad. Štandardné meranie teploty jednej osoby zaberie približne 3 sekundy a ku zmeraniu teploty u 5000 osôb by sme teda teoreticky potrebovali zhruba 4,2 hodiny.

V porovnaní s tým dokáže technológia Dahua zmerať 3 osoby za sekundu, v našom prípade teda pre zmeranie teploty u 5000 osôb potrebujeme "iba" 30 minút. Vďaka tomu sa výrazne znižuje nežiadúce zhlukovanie väčšieho počtu osôb pri čakaní na kontrolné meranie teploty.

Hlavné výhody:

  • Presnosť merania s odchýlkou ±0,3 °C
  • Možnosť použitia v úzkych priestoroch (vchody, východy a pod.)
  • Možnosť použitia vo veľkých priestoroch (letiská, železničné stanice a pod.)
  • Bezpečné meranie teploty bez blízkeho kontaktu meranej a meracej osoby
  • Široké pokrytie a detekcia viac osôb
  • Jednoduché použitie a nasadenie
  • Alarm pri detekcii zvýšenej teploty
  • Spätné sledovanie záznamu, analýza a pod.

Riešenie pre hromadné meranie telesnej teploty osôb je postavené na použitie kombinácie špeciálnej priemyselnej kamery a referenčného teplotného bodu. Získaný záznam sa ukladá na záznamové zariadenie s pevným diskom vhodným pre nepretržitú prevádzku 24 hodín / 7 dní v týždni. Živý obraz s okamžitým vyhodnotením teploty jednotlivých osôb, upozornenie na osoby so zvýšenou teplotou i uložený záznam možno sledovať prostredníctvom užívateľsky prívetivého rozhrania na monitore.

 

Pozrite sa tiež na desatoro informácií pre správny výber naozaj funkčného riešenia pre hromadné meranie teploty.

Zariadenie je len na vnútorné použitie. Kamera ani "Blackbody" nesmie byť na priamom slnku. V takom prípade sa nedá zaručiť správna funkčnosť a presnosť!

Tento set ponúkame v troch variantoch:

Pokiaľ ste záujemca, ktorý u nás nie je zaregistrovaný, radi vám poskytneme bližšie informácie o tomto produkte na e-mailovej adrese: set@tssgroup.sk
alebo na telefónnom čísle: +421 327 704 238.

.