Stravovací software EDO Food
Zaujímavosti • 02.02.2016

Stravovací software EDO Food

Matej Malovec

  • Software vytvorený na jadre EDO2

  • EDO Food ako plugin do EDO2, alebo samostatný software

  • Úplne kompatibilný s Entry kontrolérmi a čítačkami

  • Jednoduchá identifikácia pomocou RFID karty

  • Rýchle pridávanie nových stravníkov

  • Jednoduché objednanie pomocou dotykovej obrazovky

  • Prehľadný display pre obsluhu výdaja jedál

 

Zdrojový kód softwaru EDO2 ponúka ďalšie možnosti uplatnenia. Otázka znie, kde inde sa využívajú podobné technológie, ako u dochádzky. Odpoveďou sú stravovacie systémy, kde sa stravník tiež identifikuje RFID kartou. EDO Food je možné dodať, ako samostatné riešenie, alebo ako plugin do software EDO2. Výhodou vlastného zdrojového kódu je možnosť existujúci funkčný systém prispôsobiť novým požiadavkám funkčnosti. U objednávkového systému bolo nutné zaistiť identifikáciu stravníka a vytvoriť prehľadné rozhranie, v ktorom ide ľahko a rýchlo zvoliť objednávku.

EDO Food je stravovací software s prehľadným grafickým prostredím. Software je plne kompatibilný s Entry kontrolérmi a RFID čítačkami. Výhodou je možnosť využitia spoločnej databázy s dochádzkovým softwarom EDO2 a spoločné previazanie, ktoré však nie je podmienkou. Software ponúka napr. štatistiky a exporty objednaných a vydaných jedál.

Objednávka je realizovaná po identifikácii stravníka na termináli, ktorý je vybavený dotykovou obrazovkou. Zvolené pokrmy užívateľa sa prenášajú pomocou počítačovej siete na server, z ktorého výdajné miesto získa informáciu o objednanom jedle pri výdaji. Výdaj prebieha opäť po identifikácii stravníka, kde prehľadný display zobrazí obsluhe zvolené jedlo. Obsluha tlačidlom potvrdí výdaj jedla.

Pridávanie nových stravníkov zabezpečuje administrátor systému. Pracovisko administrátora je vybavené stolnou čítačkou pripojenou pomocou rozhrania USB. Pri vytvorení nového stravníka sa pomocou čítačky jednoducho pridá RFID karta, ktorá sa stáva okamžite aktívnou a je pripravená ihneď k identifikácii pri objednávkovom termináli.