Sieťová video matica Dahua M70-4U
Zaujímavosti • 23.11.2017

Sieťová video matica Dahua M70-4U

Ivan Žiak

Pre rozsiahle aplikácie s väčším počtom kamier dodáva spoločnosť Dahua riešenia navrhnuté s video maticou M70-4U. Hlavnou výhodou je modulárnosť systému, ktorá prispôsobí video maticu priamo na požiadavky inštalácie. M70 dokáže obsluhovať až 60 monitorov, z toho 40 ako jeden celok. Ide o ideálne riešenie pre pulty centrálnej ochrany, políciu, letisko a mestské kamerové systémy.

Montáž rámu
Uchytenie monitorov
Konektivita
LCD vs LED
Referencie
Špecifikácie

Montáž rámu

Stojany pre video steny sú ľahko prispôsobiteľné požiadavkám inštalácie. Je možné zostaviť ľubovoľnú kombináciu pre ideálne využitie zobrazovacej plochy. Prevláda rozloženie video stien širších rozmerov, ktoré je dané z povahy širokouhlých monitorov.

Pre bežné využitie sú vhodné video steny od rozloženia 2x2. Nie sú výnimkou ani rozsiahlejšie kombinácie ako je 3x5 alebo 3x8 monitorov. Video stenu o rozmeroch 2x4 monitory je možné zostaviť dvomi ľuďmi za necelých 7 hodín pohodovej práce. Započítaný je aj čas nutný ku zapojeniu video matice M70-4U a na sprevádzkovanie obrazu.

Uchytenie monitorov

Po zostavení rámu a vložení monitorov do základnej konštrukcie, oceníte dômyselný systém, ktorý umožňuje obrazovky dokonale vycentrovať. Jemným posunom v ôsmich smeroch dosiahnete veľmi precízne doladenie pozícií monitorov. Dokonalému vzhľadu video steny napomáha 3,5mm tenký okraj monitorov.

Konektivita

Do matice možno zapojiť až 10 rozširujúcich kariet, ktoré ponúkajú rôznu funkcionalitu. Príklad nakonfigurovanej video matice je zobrazený na obrázku nižšie. Využitých je 8 pozícií pre prídavné karty. Sloty 1-4 sú určené pre vstupné zariadenia a sloty 5-8 sú výstupy z video matice.

Špecifikácia M70-4U podľa konfigurácie z obr.

Vstupy rozširujúcich kariet
8x HDCVI vstup - HDCVI kamery (kompakt, dome i PTZ)
4x DVI-I vstup - PC video server, PC klient (multimédia)  
4x HDMI vstup - HCVR, XVR, NVR, PC video server, PC klient (multimédia)
4x VGA vstup - HCVR, XVR, NVR, PC video server, PC klient (multimédia)
Výstupy rozširujúcich kariet
16x DVI-I výstup - Monitory video stěny

LED vs LCD

Výpočet dostupných kariet je presne popísaný v datasheete. Vzniká teda priestor pre zobrazenie kamier, záznamových zariadení, multimédií, obrazoviek PC video serverov, PC klientov a všetkých zariadení, ktoré disponujú štandardným video výstupom. Video matica nemusí byť primárne určená len pre kamerový systém, ale zobrazovaciu plochu možno použiť aj pre špecifické informácie kontrolovaného objektu.

LED displeje sú vďaka svojmu jasu a farebnej hĺbke vhodnejším doplnkom video matice. Tento typ obrazovky dokáže zobraziť realistické farby a plynulý pohyb rýchlo sa pohybujúcich objektov. LED obrazovky dokážu ľudskému oku skryť rámiky displejov, ako je jasné zo schematického obrázku nižšie a z reference 4.

Referencie

Každý výrobok je tak dobrý, ako je dobrá jeho reálna referencia. Preto pridávame zoznam miest, kam sa na video steny môžete ísť osobne pozrieť.

1) TSS Group pobočka Brno 2x2 46“ LCD monitorov

2) Oman Lulu Hypermarket 3x5 46“ LCD monitorov

3) Pakistan Urban Unit Control Center 3x8 55“LCD monitorov

4) Hangzhou Safe City Project 73m2 LED Screen

5) Huzhou Policajná stanica 6x12 LCD Video stena

Špecifikácia M70-4U

Procesor Quad-core embedded microprocessor
Operační systém Embedded LINUX
Zbernice PCI-E Slot 12x (2 Hlavné kontrolné dosky so slotmi, 10 rozširujúcich AV kariet)
Napájanie (voliteľne redundantní zdroj)
Video stena
Vstupné karty max. 10ks
Výstupné karty max. 10ks
Monitory max. 60ks
Rozloženie monitorov Zlúčenie (max. 40 monitorov), Zoom, Prekrytie
Typ signálu HD/SD, Digitál/Analóg, kombinácia
Sieť
Ethernet 2x RJ-45 (10/100/1000)
Seriál port 4x RS232, 1x RS485 pre konzoly a ovládanie
USB 3x USB2.0, 1x USB3.0
Rozmery 4U, 482.6×496×177.8mm
Spotreba energie max. 600W
Hmotnosť v plné konfigurácii max. 25kg