Prijali sme pozvanie na návštevu spoločnosti Dahua Technology
Zaujímavosti • 22.12.2014

Prijali sme pozvanie na návštevu spoločnosti Dahua Technology

Ivan Žiak

Hlavným motorom našej delegácie bola iste zvedavosť spoznať krajinu nekonečných možností a túžba vkročiť do štátu, ktorý ťahá svetovú ekonomiku. Z rebríčkov TOP svetových firiem v odbore CCTV sme vedeli, že spoločnosť Dahua si stojí veľmi dobre a má našliapnuté na samotný vrchol. O tomto fakte sme sa už mohli presvedčiť aj z praxe našej spolupráce. 

Dahua bola ocenená niekoľkokrát za dizajn svojich produktov a hneď po vstupe do showroomu sme len mohli skonštatovať, že ocenenie by si zaslúžili nielen produkty.  Vkročením do showroomu sa ocitáte v inom svete, ktorý si Vás ihneď podmaní. Je tu možnosť prejsť produktové portfólio a zoznámiť sa s technológiami, ktoré sa Vám pod ruky len tak nedostanú. Viac ako tisíce slov napovedia priložené fotografie.

Mali sme česť prejsť kompletne celý výrobný proces, ktorý je prísne utajený. Obzvlášť zaujímavé je vývojové centrum, kde sa vývojári môžu vyblázniť na niekedy až neuveriteľných možnostiach simulácií rôznych prostredí. Toto bolo pre nás obrovským zážitkom a nesmierne si ceníme, že nám dodávateľ umožnil túto prehliadku. Po tom čo sme videli, môžeme s kľudným svedomím odkázať zákazníkom,  že výrobcom udávané hodnoty v produktových listoch sú pravdivé.

Súčasťou návštevy bola aj exkurzia do miestnej nemocnice, kde Dahua dodávala technológiu pre monitoring a v dohľadovom centre je dominantou monitorovacia stena zložená zo 16tich monitorov DHL460UTS-E. Táto stena ponúka neuveriteľných cca 9.5m2 zobrazovacej plochy a sú inštalácie, kde je počet monitorov dvojnásobný. .

Návšteva určite prekonala naše očakávania, ako z pohľadu na samotnú spoločnosť Dahua, tak aj na dnešné pomery a možnosti Čínskej "pretechnizovanej" republiky.