Podporujme bezpečie – tri nové inštalácie
Zaujímavosti • 16.11.2020

Podporujme bezpečie – tri nové inštalácie

Ivan Žiak

Dunajskú Stredu a Kysucké Nové Mesto delí vzdušnou čiarou bezmála 170 kilometrov, ale i napriek tomu môžeme nájsť niečo, čo obe tieto miesta veľmi zbližuje, i keď sa nachádzajú doslova v opačných kútoch Slovenska. Pomyselným spojítkom sa v tomto prípade stal náš dlhodobý projekt Podporujme bezpečie. Nasledujúce riadky Vám priblížia hneď tri úspešné inštalácie bezpečnostných technológií, ktoré sme úplne bezplatne realizovali spoločne s našimi obchodnými partnermi – teda firmami dodávajúcimi tieto technológie ich koncovým užívateľom.

Vďaka výbornej spolupráci s našim zákazníkom, spoločnosťou SEEN, sme v Dunajskej Strede pomohli dokonca hneď dvom inštitúciám zvýšiť úroveň zabezpečenia ich objektov. V prvom prípade išlo o Materskú školu – Óvoda na Rybnom trhu, kde sme nainštalovali menší IP kamerový systém, ktorý monitoruje vstup do budovy škôlky vrátane jej okolia s preliezkami a hojdačkami. Systém stráži taktiež dianie v šatniach detí. Druhou obdarovanou inštitúciou bola tamojšia Špeciálna základná škola, ktorá sa stará o vzdelávanie žiakov s mentálnym alebo kombinovaným telesným postihnutím. Aj v tomto prípade sme venovali a v spolupráci s firmou SEEN bezplatne nainštalovali IP kamerový systém "strážiaci" ako vstup do školy, tak aj jej vnútorné priestory (chodby a šatne).

Deti sú naša radosť i budúcnosť a o to viac nás teší, že sme mohli pomôcť práve vyššie spomenutej materskej a základnej škole. Veľké poďakovanie určite patrí i spoločnosti SEEN, ktorá nielenže zaistila bezplatnú inštaláciu a oživenie všetkých technológií, ale predovšetkým prišla s návrhom miest, kam by sme mohli v Dunajskej Strede podporiť bezpečie.

Proti tomu Kysucké Nové Mesto na severe krajiny systematicky buduje mestský kamerový systém už niekoľko rokov a vďaka doterajším výborným skúsenostiam v tomto duchu pokračovalo i tohto roku. Súčasťou tohtoročnej etapy bola tiež inštalácia kamerových bodov na tamojšej poliklinike. Podarilo sa nám spojiť sily s našim zákazníkom, spoločnosťou a4s a spoločne zabezpečiť dodanie a inštaláciu uvedených kamier. Tie sa stali súčasťou mestského kamerového systému a dohliadajú ako na poriadok na chodbách polikliniky, tak aj na to, aby nedisciplinovaní vodiči neparkovali pred vchodom do budovy na miestach vyhradených pre sanitné vozidlá.

Aj v tomto prípade patrí poďakovanie firme a4s za spoluprácu na bezplatnej realizácii kamerového systému v rámci nášho projektu Podporujme bezpečie. Ten je aktuálne časovo neobmedzený a my veríme, že k doposiaľ už piatim uskutočneným spoločným realizáciám pribudnú časom i ďalšie.

Viete o inštitúcii alebo zariadení, kde by ocenili zabezpečovací alebo kamerový systém?
Dajte nám prosím vedieť na e-mail 
pomahame@tssgroup.sk a my budeme radi pomáhať  i naďalej.
Viac informácií nájdete 
tu (dostupné len po prihlásení).