Otvorte si úsmevom na Biocam 300
Zaujímavosti • 21.10.2016

Otvorte si úsmevom na Biocam 300

Ivan Žiak

Nejedná sa o súčasť scenára zo sci-fi filmu. Možnosti dnešných čítačiek biometrických údajov sú skutočne na takej úrovni, že je možné prísť ku dverám napríklad s otvorenou náručou a nechať si otvoriť len pomocou pohľadu do špecializovaného zariadenia.

Z názvu je zrejmé, že sa jedná o kameru, čo nie je úplná pravda. Biocam 300 je kompaktné riešenie, ktoré obsahuje HD IP kameru, čiernobielu kameru pre rozpoznávanie tváre, prístupový kontrolér, 7“ vyhodnocovací display a externý snímač odtlačku prsta. V USA Biocam 300 ocenili za najlepšie inovatívne riešenie v obore prístupových technológií.

Jednotku je možné využiť pre presný on-line monitoring všetkých prítomných osôb v celom objekte. Biocam je možné nastavovať cez webové rozhranie alebo pomocou diaľkového ovládania, ktoré je súčasťou dodávky.

Ak použijeme jednotku s plno rozmerným turniketom, získavame dokonalé zabezpečenie aj pre prísne strážené objekty, ako môžu byť väznice, elektrárne a iné priemyselné stavby. Hlavnou výhodou jednotky je jej priaznivá cena, ktorá priamo nabáda k masovému využitiu pri vstupoch.