Novinky v prístupových systémoch Entry
Zaujímavosti • 21.07.2017

Novinky v prístupových systémoch Entry

Matej Malovec

Nový dizajn KR20 a KR11

Vývoj nie je otázka len nových funkcií, ale je to aj záležitosť vzhľadu. Nový outfit dostali autonómne čítačky Entry s označením E KR11 a E KR20. Funkcionalita zostáva aj naďalej rovnaká, mení sa len vzhľad zariadení podľa najnovších trendov.

Nová Autonómna čítačka KR12

Kombinácia podsvietenej klávesnice a RFID prístupového systému v kovovom antivandal prevedení. Čítačke je možné priradiť až 1100 užívateľov. EM čipy s frekvenciou 125kHz zariadenia číta aj v extrémnych testovaných podmienkach, až na vzdialenosť 5cm. K vybaveniu jednotky patrí 2x NO/NC relé, kontakt dverného senzoru, alarmový kontakt (z EPS) a jeden kontakt alarmového výstupu. Úplne jednoducho je možné nastaviť časy otvárania zámku, oneskorenie senzoru a trvanie poplachu. Pracovné teploty sú v rozmedzí -20 °C do +60 °C. Uvedená norma krytia IP66 podľa nižšie zverejneného videa nie je určite ani zďaleka hranicou pre toto zariadenie.

ZKBioGo

Mobilná aplikácia určená pre zariadenia s operačným systémom iOS a Android. Aplikácia komunikuje pomocou WiFi pripojenia až s kontrolérmi alebo iným produktom ZKTeco pre kontrolu prístupu. Je teda možné otvárať dvere doslova z každého kúta sveta. Aplikácia je voľne k stiahnutiu z AppStore a Google Play.

        

BioSecurity software pripravuje

Nutnosť zabezpečenia www stránok protokolom https ste určite vo svojom prehliadači zaznamenali. Nedôveryhodných webov je k videniu on-line stále dostatok. Prehliadače ich veľmi radi blokujú a nezobrazujú nezabezpečený obsah z dôvodu neprítomnosti protokolu https. V novej verzii software BioSecurity je zabezpečený protokol zakomponovaný a ponúka šifrovanú komunikáciu. Vítanou novinkou je možnosť priradiť k jednej osobe viac RFID identifikátorov.

K vyššej bezpečnosti softvéru pribudla funkcia obchôdzkového systému. K overeniu prítomnosti strážnika sa využívajú ako kontrolné body čítačky prístupového systému. Nie sú teda nutné dva nezávislé systémy, ale všetko ide jednoducho vyriešiť pomocou prístupu Entry od TSS Group.

Zníženie cien turniketov a zábran

Priaznivejšie ceny sa prejavia pri turniketoch TS1000 a TS2000. Ďalší doplnkový sortiment ku kontrolérom ako je Entry TS 1M zaznamenajú taktiež zníženie cien.