Nová generácia tribridných záznamových zariadení Dahua S3
Zaujímavosti • 27.04.2016

Nová generácia tribridných záznamových zariadení Dahua S3

Nová generácia tribridných záznamových zariadení Dahua S3

HCVR4108HE-S2 je záznamové zariadenie, ktoré umožňuje nahrávať analógové, HDCVI a IP kamery. Na BNC vstupy je možné pripojiť analógové alebo HDCVI kamery. Systém sám rozpozná, o akú technológiu sa jedná. Je možné pripojiť dve Full HD IP kamery v prípade, že využijeme dve pozície pre pripojené kamery cez BNC vstupy. Zariadenie je teda tribridné len z časti.

Plný tribrid + IP navyše

Súčasťou novej rady HCVR S3 je výkonný CPU Hisilicon, ktorý zo všetkých HCVR S3 robí plne tribridné zariadenie. Plný tribrid však nie je rade S3 dosť dobrý, tak zvyšuje maximálne možné rozlíšenie IP kamier z pôvodnej hodnoty Full HD, teda 2 MPx, na 5 MPx. Ani táto hodnota nový procesor nevyťaží dostatočne a to bolo impulzom a príležitosťou pre navýšenie limitu maximálneho možného počtu pripojených IP kamier. Pri HCVR4108HS-S3 je možné pripojiť až desať 5 MPx IP kamier. Presné limity pre pripojenie IP kamier nájdete v priloženej tabuľke.

Je jasné, že HCVR rady S3 môžu poslúžiť aj ako 5, 6, 10, 12, 18 a 24 kanálové IP záznamové zariadenia, ktoré zvládnu záznam až 5 MPx kamier. Otvára sa teda priestor pre nové riešenia pri inštalácii s atypickým počtom kamier.

Video analýza

Nový CPU Hisilicon bol skutočne dobrou voľbou pre nové záznamové zariadenia Dahua. Video analytické funkcie boli doménou IP kamier. Teraz je všetko možné realizovať aj na HDCVI systéme pomocou inteligencie obsiahnutej v HCVR. Jedná sa o tieto analytické funkcie:

Detekcia tváre
Detekcia opusteného objektu
Zmena scény
Narušenie zóny
Prekročenie čiary

Nové funkcie

  • Podpora obojsmernej dátovej komunikácie po koaxiálnom kábli bola podporovaná už skôr. Aktuálne pribudla možnosť upgradu kamery.
  • Záznamové zariadenia rady HCVR5X16-S3 a HCVR7X08/16-S3 podporujú rozloženie obrazu pomocou VGA a HMDI výstupu. Je možné teda sledovať živý a zaznamenaný obraz súčasne.
  • Nastavenie mobilného pripojenia pomocou QR kódu funkcie P2P
  • POS transakcie - Nové záznamové zariadenie napomôže aj v dohľadaní pokladničných transakcií. Ideálne riešenie pre malých aj väčších obchodníkov.
  • Prenosová vzdialenosť pre HDCVI kamery sa zvýšila na 1200m pre HD rozlíšenie a až 800m pre Full HD rozlíšenie pri využití kábla špecifikácie 75-5.
  • Podpora 6TB HDD. (Plne vyťažené HCVR4108HS-S3 dokáže vďaka úložnej kapacite 6TB nahrávať plných 14 dni 10 IP kamier)

Nová generácia tribridných záznamových zariadení HCVR od spoločnosti Dahua je kvalitným nástupcom skoršej modelovej rady. Prináša mnohé vylepšenia tak po konštrukčnej stránke, ako je napríklad tichší chod, ako aj nové užitočné funkcie a možnosti pre vaše riešenia.