Nebojte sa postaviť tvárou v tvár novým technológiám
Zaujímavosti • 19.09.2018

Nebojte sa postaviť tvárou v tvár novým technológiám

V prvej polovici roka 2018 predstavila spoločnosť Dahua Full HD kameru s označením IPC-HF8242F-FR. Ide o nového člena z rodiny IP kamier s pokročilými video analytickými funkciami. Toto kompaktné zariadenie v sebe nesie veľmi veľký potenciál, bez toho, aby pre svoju činnosť vyžadovalo ďalšiu pomocnú "výpočtovú silu".

V tomto konkrétnom prípade sa užívateľ môže tešiť na široké spektrum funkcií súvisiacich s detekciou tváre v snímanej scéne. Systém analýzy, založený na pokročilých algoritmoch tzv. hlbokého strojového učenia, pracuje s vloženou - referenčnou – fotografiou tváre, ktorú v reálnom čase porovnáva s aktuálne zachytenými tvárami v živej scéne. Ak je výsledok porovnania vyhodnotený ako zhoda, dochádza spravidla k aktivácii / spusteniu ďalších nadväzujúcich externých opatrení. Uložených referenčných fotografií môže byť až 10 000 a systém je v tomto ohľade veľmi "robustný".

Tým ale možnosti "šikovného" softvéru rozhodne nekončia. Jeho analytické schopnosti už natoľko pokročili, že je možné u snímaných tvárach rozlíšiť hneď šesť úrovní aktuálneho emočného rozpoloženia a získať informáciu o tom, či je ich výraz šťastný, pokojný, prekvapený, smutný alebo nahnevaný. Navyše možno získať informácie, či má dotknutá osoba okuliare, masku alebo fúzy. Prekážkou v detekcii nie je napríklad ani pokrývka hlavy. Následne systém všetky tieto získané informácie prepojí s konkrétnou podobizňou a je schopný ich spracovať vo forme metadát, pre ďalšiu analýzu.

Aby vyššie uvedené systémy mohli fungovať aj v zhoršených svetelných podmienkach, nechýbajú vo výbave kamery ani funkcie ako Starlight, WDR, 3DNR alebo ABF.

Na základe popísaných schopností teda nemožno príliš pochybovať o širokých možnostiach, ktoré kamera zo série Dahua Deep Sense ponúka svojim užívateľom. Či už je zameraním oblasť bezpečnostných technológií alebo spracovávanie marketingových analýz o správaní spotrebiteľov.

V každom prípade si kamera Dahua IPC-HF8242F-FR zaslúži skutočne veľkú porciu Vašej pozornosti.