Na montáž so skrutkovačom a PFM906
Zaujímavosti • 18.04.2018

Na montáž so skrutkovačom a PFM906

Ivan Žiak

Čas, kedy sa kamery budú inštalovať samá je, dúfajme, ešte veľmi ďaleko. Výrobcovia už dlhšiu dobu rozmýšľajú, ako inštaláciu profesionálnym technikom čo najviac spríjemniť. Preto Dahua Technology dala svetu produkt PFM. Odporúčame sa momentálne zamerať na PFM906.

Ide o handheld, ktorý svojimi funkciami zastúpi množstvo zariadení. Na prvý pohľad dominuje 7“ IPS FullHD retina dotykový display a skupina ovládacích prvkov. Po stranách si technici ihneď všimnú niekoľko vstupov.

Voľné ruky

Hlavnou výhodou PFM906 je jeho univerzálnosť. Až 10 hodinová výdrž vstavanej batérie dáva slobodu pohybu aj bez zásuviek na 230 V. Prestáva byť záťažou množstvo káblov pri montáži. Pretože samostatný prístroj váži len necelý 1 kg.

Napájanie

Nebudete už potrebovať

Ethernetové porty

Na bočnej časti prístroja sú tri konektory RJ-45. Primárne využitie je pre pripojenie IP kamery. PFM906 kameru po ethernetovom kábli dokáže aj napájať. Pre napájanie nie je preto potrebné nosiť PoE switch, napájací zdroj alebo 12 V batériu.

Cez ethernetový port je možné tiež vďaka predom nainštalovanej aplikácie prehliadať sieť a vyhľadávať IP kamery alebo záznamové zariadenie. Software Rapid IP Discovery označí IP kamery Dahua skratkou IPC. K dispozícií je aj DH Test Tool, ktorý umožňuje nastavenia priamo na kamere. Tento prístroj vykoná sieťové nastavenia, úpravu užívateľských účtov alebo resetuje prístroje do továrenských nastavení.

PFM906 obsahuje balíček aplikácií pre diagnostiku dátových káblov. Je možné preveriť poruchy metalických či optických káblov, dátové toky, dĺžku kabeláže, útlm na jednotlivých pároch metalických spojov, spotrebu kamery vo wattoch a skontrolovať správne zapojenie ethernetového káblu.

BNC porty

Dva BNC porty poslúžia pre vstupy dvoch SDI / HDCVI / TVI / AHD alebo analógových kamier. PFM906 teda nie je ani zďaleka určená len pre produkty spoločnosti Dahua, ale uplatní sa aj u všetkých iných výrobcov. Tretí BNC konektor je video výstup. Pre PTZ kamery je dispozícií zbernica dát RS-485. Podporovaných je viac ako 30 komunikačných protokolov. (PELCO P/D, Samsung, Panasonic...)

HDMI

HDMI výstup využijete pri ukážke uložených sekvencií alebo Printscreenu z kamier priamo na monitore zákazníka. HDMI vstup je možné využiť tiež pre pripojenie záznamových zariadení. Tím odpadá nutnosť voziť monitor, zháňať napájanie 230 V a vhodné miesto k umiestneniu zobrazovacej jednotky.

Audio

Zvuk je u niektorých inštalácií neoddeliteľnou súčasťou. Preto je možné ho zaznamenávať a aj ďalej reprodukovať. K dispozícií je samostatný audio vstup a výstup.

Pamäť

Interná pamäť má kapacitu 8 GB. Do slotu je možné vložiť 32 GB microSD kartu a celkovú kapacitu si tak rozšíriť na 40 GB. SD karta poslúži aj ako médium pre upgrade firmware PFM906.

Batéria

Lithium - polymérová batéria s kapacitou 5000 mA umožňuje v bežnej prevádzke až 10 hodinovú prácu. Do bežnej prevádzky je samozrejme započítané aj napájanie kamier. Napájanie IP kamier je možné PoE+, analógové kamery 12 V DC pri max 2 A, alebo príslušenstvo napájané USB 5 V pri max. 2 A.

Konektivita

Okrem troch ethernetových portov je PFM906 vybavená 2,4 GHz WI-Fi s maximálnou rýchlosťou až 150 Mbps čo je viac ako dostatočné aj na 30 Mpx H4PRO kameru AVIGLION.

Príslušenstvo

LED svetlo určite uvíta každý. Ďalšie príslušenstvo sa ukrýva v softwarovej výbave. Ide o pomôcky pre užívateľov ako je kalkulačka, poznámkoví blok, prehrávač VLC alebo prehrávač audio záznamu. Predinštalované sú aplikácie pre obsluhu HDCVI / TVI / SDI / AHD kamier. ONVIF aplikácie poslúžia k jednoduchému nastavenie kamier pripojených cez univerzálny protokol. Súčasťou je aj gDMSS HD Lite. Ďalšie vybavenie bolo už spomenuté a k dispozícií sú tiež všetky aplikácie pre Android dostupné na Google Play.