Kamerový systém pre ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici
Zaujímavosti • 14.09.2020

Kamerový systém pre ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici

Ivan Žiak

Keď sa povie: "letné prázdniny", väčšina si spomenie na čas dovoleniek, dlhé dni a krátke noci, ale predovšetkým na dvojmesačné prerušenie školskej výuky. Kľud v budovách vzdelávacích inštitúcií je však iba zdanlivý a neprítomnosť žiakov a študentov býva spravidla dosť využívaná na realizáciu projektov, ktorých zavedenie by bolo v priebehu školského roka prinajmenšom komplikované.

Nebolo tomu inak ani tento rok na Kopřivnickej základnej škole Floriána Bayera, kde obdobie "voľna" využili mimo iného aj na inštaláciu nového IP kamerového systému menšieho rozsahu, ktorý bude pomáhať dohliadať na dianie ako na chodbách školy, tak pri všetkých vstupoch do budovy školy.

,,Vzdelávame v prevažnej miere žiakov so špeciálnymi vzdelávacími potrebami, žiakov so zdravotným postihnutím, keď zaistenie ich bezpečnosti je o to dôležitejšie. Deti tak môžu od nového školského roka naberať vedomosti v modernej, krásnej a hlavne bezpečnej škole, ktorú im pomohla vytvoriť práve spoločnosť TSS GROUP v spolupráci s firmou TEMAR. Veľmi pekne za žiakov aj zamestnancov školy ďakujem a mimoriadne si vážime to, že pre obe spoločnosti nie sú v dnešnej zložitej dobe prioritné iba ekonomické prínosy, ale aj tie etické. Ak sa ešte týkajú aj zdravotne postihnutých detí a ich vzdelávania, je to o to prínosnejšie,“ zhrnula riaditeľka ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici Vlasta Geryková.

Vďaka tomu, že na začiatku minulého roka spustila naša spoločnosť projekt s názvom Podporme bezpečie, založený na úzkej spolupráci so svojimi obchodnými partnermi, nestála školu inštalácia prakticky nič. TSS GROUP totiž darovala potrebnú techniku  a o jej bezplatnú odbornú inštaláciu sa postarala firma TEMAR.

,,Realizácia kamerového systému pre Základnú školu Floriána Bayera v Kopřivnici ukazuje univerzálnosť našich riešení. Veľmi nás teší, že sme mohli prispieť na dobrú vec a poďakovanie určite patrí aj montážnej firme, ktorá sa ujala bezplatnej inštalácie. Moderné technológie majú ľuďom pomáhať, obzvlášť, keď ide o ich bezpečnosť,“ uviedol riaditeľ spoločnosti TSS GROUP pre Českú republiku Branislav Rojko.

Konateľ spoločnosti TEMAR Pavel Vank ďalej dopĺňa : ,,Naša spoločnosť už 26 rokov zaisťuje a dodáva zabezpečovacie systémy do rôznych objektov a zariadení. Privítali sme možnosť dodať a oživiť kamerový systém v rámci realizácie objednávky na rekonštrukciu elektroinštalácie, ktorá určite prispeje ku zvýšeniu bezpečnosti v priestoroch školy. So spoločnosťou TSS GROUP spolupracujeme už niekoľko rokov a v minulosti sme úspešne realizovali napríklad aj zákazky pre Integrované výjazdové centrum v Českom Tešíne a mnoho ďalších projektov pre hasičský záchranný zbor Moravskosliezského kraja. Veríme v pokračovanie našej ďalšej spolupráce a ďakujeme vedeniu spoločnosti TSS GROUP za ústretovosť a podporu“.

Náš projekt je aktuálne časovo neobmedzený a my veríme, že k uvedenej druhej spoločnej realizácií pribudnú časom aj ďalšie.

Viete o inštitúcií alebo zariadení, kde by ocenili zabezpečovací alebo kamerový systém? Dajte nám prosím vedieť na e-mail pomahame@tssgroup.sk a my budeme radi pomáhať a naďalej.

Viac informácií nájdete tu (dostupné iba po prihlásení).