Inteligenciou a všetkými funkciami špičková H4IR PTZ od Avigilonu
Zaujímavosti • 06.03.2018

Inteligenciou a všetkými funkciami špičková H4IR PTZ od Avigilonu

Ivan Žiak

Najnovšie kamery bývajú výkladnou skriňou všetkých pokročilých funkcií, ktoré výrobca doteraz vyvinul. H4IR PTZ nie je výnimkou.

 

 

Perfektná rozlišovacia schopnosť

Adaptívnemu 250metrovému IR prísvitu sekunduje až 45násobný optický motor zoom objektív. V kombinácii s Full HD rozlíšením je možné jednoducho identifikovať objekt záujmu. Rýchlo sa pohybujúce objekty „pribrzdí“ progresívny WDR čip, ktorý sníma až 60 snímkov za sekundu.

Video analytické funkcie

Samozrejme nesmú chýbať ani pokročilé video analytické funkcie s identifikáciou osôb a vozidiel. Analytická kamera dáva cenné podklady pro záznamový software Avigilon Control Center 6, ktorý vyhodnotené informácie automatizuje a spolupracuje s ostražitosťou.

Stierač - voliteľné príslušenstvo

Kameru je možné objednať so stieračom (1.0C-H4IRPTZ-DP45-WP, 2.0C-H4IRPTZ-DP30-WP), ktorý si poradí aj s hrubšou nečistotou. V prípade inštalovaného prídavného ostrekovača je možné kameru jednoducho natočiť do prepozície „očistenia“. Stierač čistí tak plochu pre objektív, ako aj pre IR prísvit.

Pokročilé obrazové funkcie

Optimalizovaný prenos videosignálu riadi technológia HDSM vo verzii 2.0 s podporou HDSM SmartCodeku. Stabilizácia obrazu a funkcia LightCatcher pre zachovanie farieb za slabého osvetlenia sú samozrejmosťou. Kamera si po priblížení obrazu dokáže poradiť aj v náročných podmienkach. Pre ešte náročnejšie podmienky (ako sú na videu nižšie) je priamo v softvéri Avigilon Control Center Client stále k dispozícii funkcia histogram. Ľahko pomôže vytiahnuť z obrazu informácie, ktoré je potrebné viac zvýrazniť.