Hlasová signalizácia požiaru od spoločnosti TOA
Zaujímavosti • 14.11.2017

Hlasová signalizácia požiaru od spoločnosti TOA

Vladimír Matocha

TOA je japonská spoločnosť s tradíciou od roku 1934. Technologický vývoj podporuje viac ako 80 rokov inovácií a skúseností z praxe. TOA dodáva svoje produkty do celého sveta s dôrazom na prvotriedny zvuk.

Základom systému sú riadiace ústredne, ktoré boli navrhnuté s ohľadom na normy EN 54. Každá ústredňa obsahuje digitálny signálový procesor a umožňuje rozšírenie až na 60 zón. Pre rozsiahlejšie inštalácie je možné využiť rozširujúce jednotky, ktoré poskytnú vždy ďalších 6 individuálnych zón. Záložné zosilňovače slúžia k pokrytiu výpadku energie riadiacej ústredne alebo rozširujúcej jednotky.

V systéme hlasovej signalizácie požiaru samozrejme nesmú chýbať mikrofóny, reproduktory a zvukové projektory. K napájaniu systému slúžia značkové napájacie zdroje. Kompletný sortiment je navrhnutý v rozmeroch pre 19“ rackový systém.

Zrozumiteľnosť a kvalitu zaistia prístroje pre akustické meranie. Núdzové zvukové systémy TOA sú určené k inštalácii pre letiská, nákupné centrá, nemocnice, školy, sklady, administratívne budovy alebo reštaurácie.

KATALÓGY a LETÁKY VIDEO ĎALŠIE MATERIÁLY