Darovanie profesionálného kamerového systému Fakultnej nemocnici v Brně
Zaujímavosti • 09.06.2015

Darovanie profesionálného kamerového systému Fakultnej nemocnici v Brně

Eva Porubanová

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Medzi jednu z najdôležitejších úloh Fakultnej nemocnice v Brne patrí spoločne s liečbou aj poskytovanie pocitu bezpečia a absolútna ochrana svojich pacientov po všetkých stránkach. Práve to dalo impulz našej spoločnosti TSS Group. Rozhodli sme sa v spolupráci s druhým najväčším výrobcom kamerových systémov na svete - spoločnosťou Dahua Technology a za podpory firmy Trade FIDES, a.s., ktorá poskytla na tento účel projekt, odovzdať Fakultnej nemocnici v Brne dar v hodnote 55 000 EUR. Kompletný špičkový kamerový systém sa vďaka svojim kvalitám stane veľkým prínosom nielen pre ochranu osôb, ale aj majetku a všetkých priestorov nemocnice. Súhrnný počet darovaného tovaru obsahuje 64 ks IP kamier s Full HD LCD monitorov a 1 ks PC určeného na monitorovanie všetkých kamier.

 

Medzi podstatné výhody, ktoré poskytne nemocnici profesionálny monitorovací systém, patrí:

  • Možnosť získať vysoko kvalitný obraz vďaka 3 Mpx kamerám
  • Zobrazenie detailov v živom obraze vďaka vysokému rozlíšeniu kamier
  • Viditeľný obraz v noci prepnutím kamery do nočného režimu spustením IR prísvitu
  • Priblíženie obrazu až do 300 m pomocou PTZ kamier, čo v kombinácii s Full HD zaistí 30 násobný optický zoom

 


 
 

"Fakultní nemocnice Brno se až 4x do týdne potýká s agresivním až konfliktním jednáním, které musíme řešit. Současný analogový kamerový systém není schopen kvůli nízkému rozlišení rozeznat detaily, které jsou pro policii nezbytné k usvědčení pachatele. Díky tomuto daru, budeme nyní schopni efektivně zabezpečit nemocniční objekt, zajistit ochranu budov a především pacientů," sdělila nám při předání daru Mgr. Mgr. Anna Mrázová, tisková mluvčí FN Brno.

 
 
 
 
  
 

"Získali jsme daleko operativnější a profesionálnější systém. Díky tomuto daru bude Fakultní nemocnice Brno lépe chráněná a zároveň snížíme náklady, protože celý systém jsme schopni spravovat sami. Chtěl bych poděkovat za tento dar a doufám, že se příklad této ochrany nemocničních objektů rozšíří na celý Jihomoravský kraj," řekl během jednání ředitel FN Brno MUDr. Roman Kraus, MBA.


 

2x foto: http://www.fnbrno.cz


 

zdroj: http://www.b-tv.cz/