Dar pre Fakultnú nemocnicu v Olomouci
Zaujímavosti • 15.05.2020

Dar pre Fakultnú nemocnicu v Olomouci

Dennodenne pomáhame našim zákazníkom v hľadaním riešení, ktorých poslaním je zvyšovanie bezpečnosti prakticky vo všetkých oblastiach ľudského života. Zároveň si ale tiež uvedomujeme, že tieto riešenia, nemusia byť vždy dostupné pre všetkých. Preto sme na začiatku roka začali pracovať na projekte, ktorého cieľom je to napraviť, a je postavený na spolupráci TSS Group so svojimi obchodnými partnermi.

V tomto prípade sme sily spojili s olomouckou spoločnosťou MERIT GROUP a spoločne sme zrealizovali kamerový systém menšieho rozsahu pre potreby Fakultnej nemocnice Olomouc, ktorý od polovice apríla pomáha v starostlivosti o malých pacientov na tamojšej Detskej klinike.

Jeho prínos je v aktuálnych prísnych epidemiologicko – hygienických podmienkach obrovský. „Na lôžkach JIS vyčleneného infekčného oddelenia sú v týchto dňoch umiestnené deti, ktoré potrebujú intenzívnu starostlivosť a je nutné u nich vylúčiť infekciu COVID-19. Vďaka kamerovému systému sú zdravotníci lepšie informovaní o stave detí a ich prípadných potrebách. Sestričky sú so systémom mimoriadne spokojné a sú veľmi rady, že ich budú môcť mať k dispozícií v budúcnosti pri bežnej prevádzke,“ konštatovala vrchná sestra Detskej kliniky Mgr. Světlana Kašubová.

Zatiaľ, čo spoločnosť TSS Group darovala všetku potrebnú techniku, o rýchlu inštaláciu sa postarala firma Merit Group a celý systém tak mohol v čo najkratšom čase slúžiť jeho užívateľom. „Vďaka úspechu našej firmy už roky smerujeme našu podporu hneď do niekoľkých rôznych oblastí. Pomáhame finančnými aj hmotnými darmi, a keď je potreba, nebojíme sa ani priložiť ruku k dielu. Sme radi, keď môžeme okruh týchto aktivít rozšíriť, a viac tak sprístupniť moderné bezpečnostné technológie. Naviac v týchto dňoch je solidarita a schopnosť pomáhať druhým možno ešte dôležitejšia, ako v časoch, keď sme projekt iba vymýšľali,“ uviedol riaditeľ spoločnosti TSS Group Branislav Rojko.

Náš projekt je časovo neobmedzený a my veríme, že k uvedenej prvej spoločnej realizácií pribudnú čoskoro ďalšie.

Viete o inštitúcií alebo inom zariadení, kde by ocenili zabezpečovací alebo kamerový systém?
Dajte nám prosím vedieť na e-mail pomahame@tssgroup.sk a my budeme s radosťou pomáhať aj naďalej.
Viac informácií nájdete tu (dostupné iba po prihlásení).