Dahua HDCVI kamery s rozlíšením 4MPx a motor zoom objektívom
Zaujímavosti • 22.06.2017

Dahua HDCVI kamery s rozlíšením 4MPx a motor zoom objektívom

Ivan Žiak

Ovládanie zoom objektívu po jednom kábli je od vzniku HDCVI štandardu u HDCVI PTZ kamerách bežná prax. Aktuállne pribudli do ponuky aj 4MPx dome kamery s objektívom s motorovým zoomom.

Kamery sú vybavené objektívom 2,7 - 12 mm, ktorý ponúka uhlový záber 98 ° - 26 °. Táto hodnota určite uspokojí potreby rozmanitých inštalácií. Hlavnou výhodou je jednoduché nastavenie a zaostrenie oblasti snímanej scény. Rozlíšenie 4MPx, t.j. 2560x1440 obrazových bodov, je poskytované v reálnom snímaní s hodnotou 25 snímok za sekundu. Pre vyššiu kvalitu nasnímaných údajov sú k dispozícii pokročilé obrazové funkcie: WDR s hodnotou 120dB, 2D / 3D redukcia šumu, AGC, AWB, BLC, HLC a Smart IR pre najlepší obraz v nočnom režime kamery.

V hliníkovom tele kamery sa nachádzajú mimo ovládacieho mechanizmu k objektívu aj samostatné výstupy pre 4MPx a SD video signál, infračervený spínač a napájací obvod pre 12V DC alebo 24V AC. Kamery ponúkajú ohniskovú citlivosť 0,01 Luxu, čo zodpovedá svitu mesiaca pri jasnom oblaku. Pri nízkych hodnotách osvetlenia je k dispozícii inteligentné infračervené osvetlenie do 60 metrov. Dodávané kamery majú IP67 a vyberajú aj antivandálny variant s krytím IK10.

Ako je vidieť v priloženej tabuľke, v porovnaní s HD a Full HD signálom zostávajú prepojovacie vzdialenosti v HDCVI kamerách s rozlíšením 4MPx na veľmi zaujímavých hodnotách. Aj naďalej patria medzi výhody HDCVI systému obraz bez oneskorenia a jednoduché modernizácie existujúcich analógových systémov na kamerový systém s rozlíšením až 4MPx.