Bezpečnostné riešenia od Avigilon pre Slovnaft Arenu v Bratislave
Zaujímavosti • 18.12.2015

Bezpečnostné riešenia od Avigilon pre Slovnaft Arenu v Bratislave

Ivan Žiak

Bezpečnostné riešenia pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2011
 

Najpríjemnejšie zážitok pre aktérov i divákov na medzinárodnej hokejovej scéne i pri spoločenských akciách v Slovnaft Aréne.

Riešenie

Bezpečnostný personál Slovnaft Arény využíva softvér Avigilon pre monitorovanie vo vysokom rozlíšení a správu sieťového videa. Vďaka technológii High-Definition Stream Management (HDSM) nie je problém spravovať deväťdesiat deväť 3 Mpx kamier a dvanásť 11 Mpx kamier. 3 Mpx kamery Avigilon monitorujú všetky vchody, východy a prevádzkové priestory. 11Mpix kamery sledujú hľadisko. Do systému Avigilon sú pripojené aj enkodéry pre pripojenie analógových PTZ kamier. Dohľad areálu je zaistený 7 dní v týždni, 24 hodín denne.
 

Výhody

 

Slovnaft Aréna dokáže monitorovať 10 000 sedadiel pomocou dvanástich 11 Mpix kamier Avigilon. Táto voľba znížila náklady na infraštruktúru, inštalačné práce a počet personálu. Vďaka vysokému detailu možno rozpoznávať tváre aj registračné značky áut pohybujúcich sa v garáži štadiónu. Obsluha systému ľahko rozpozná konfliktných hostí ešte predtým, ako budú môcť zničiť zážitok ostatným návštevníkom. Bezpečnosť zvyšuje zapojenie polície do monitorovacieho procesu. Slovnaft Aréna má najnižšiu kriminalitu zo všetkých verejných športovísk na Slovensku. SLOVNAFT ARÉNA vytvorila bezpečné prostredie požadované Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) pre usporiadanie Majstrovstiev Sveta 2011, s veľkou podporou profesionálneho monitorovacieho systému Avigilon
Slovnaft Aréna je najstarší hokejový štadión na Slovensku, situovaný v hlavnom meste a je domácim štadiónom pre HC Slovan Bratislava. Slovnaft Aréna prešla v nedávnej dobe rozsiahlou rekonštrukciou v rámci prípravy na hokejové Majstrovstvá sveta 2011. Táto rekonštrukcia zahŕňala rozšírenie kapacity na maximálny počet 10 000 divákov, vybudovanie novéj tréningovéj haly a podzemné garážové státie pre 760 áut. Športové i spoločenské podujatia po celom svete priťahujú nie len veľké davy priaznivcov, ale aj hrozbu trestnej činnosti, vandalizmu a násilia. Tento fakt zvyšuje požiadavky na zaistenie bezpečnosti návštevníkov. Na monitorovanie Slovnaft arény bol nainsštalovaný dohľadový systém Avigilon v úzkej spolupráci s výborom Bezpečnosti IIHF 2011. Hlavným kritériom bolo zabezpečiť bezpečnostný plán pre príjemný a nerušený divácky zážitok.

 

Prípadová štúdia Slovnaft Arény