Avigilon kamery SL série
Zaujímavosti • 03.03.2017

Avigilon kamery SL série

Ivan Žiak

 

Po uvedení nových špičkových kamier H4a na trh prichádza odľahčená verzia SL s rozlíšením 1 až 3MPx. Nejedná sa iba o "Oklieštenú" H4ku, ale prináša aj nové zlepšenie a uľahčenie inštalačných prác. Mnoho komponentov je spoločných pre oba rady, čo napovedá vysokej kvalite. Séria SL ponúka technológie z H4a bez video analýzy.

Pre sériu SL Avigilon vybral najvyužívanejšie prevedenie kamier. Vonkajšie prevedenie zastupujú kompaktné a dome kamery s IR prisvietením. Dome kamery do interiéru, sú k dispozícii bez alebo s integrovaným IR prisvietením.

Pochvalu si zaslúži vývojové centrum Avigilon za riešenie dome kamier. Teraz je základom všetkých podôb klasická "domka", ktorá má vyberateľnú elektroniku. Zákazník dokúpi lacný nadstavec pre montáž do podhľadu a kameru behom pár sekúnd preloží do potrebného obalu. Toto riešenie ponúka vyššiu variabilitu a nižšie náklady na skladové zásoby. Prípadnú ľahkú modifikáciu pri renovácii priestorov, kde je kamerový systém nainštalovaný.

O vyspelosti radu SL svedčí aj prítomnosť USB portu pre pripojenie špeciálneho zariadenia pre vzdialenú konfiguráciu. Po inštalácii nastavíte obraz bezdrôtovo z mobilného zariadenia bez aktívneho sieťového prvku. Spojenie sa nadviaže pomocou MAC adresy priamo medzi kamerou a mobilným zariadením, pomocou špeciálneho USB adaptéra. Táto technológia uľahčuje prednastavenie pohľadu kamery aj prvotné nastavenie podľa priania zákazníka, bez nutnosti inštalácie akéhokoľvek softvéru, priamo z prehliadača mobilného zariadenia.

Variabilita a jednoduchá montáž Avigilon kamier série SL