ACC 7 – KTO HĽADÁ, NÁJDE
Zaujímavosti • 09.01.2020

ACC 7 – KTO HĽADÁ, NÁJDE

Ivan Žiak

ACC 7 – KTO HĽADÁ, NÁJDE

V poradí siedma verzia softvéru Avigilon Control Centre (ACC 7) dorazila prednedávnom do distribúcie. Čo nové dostala od tímu vývojárov z kanadského Avigilonu do vienka a na čo sa môžu jeho používatelia tešiť? Pozrime sa na kľúčové funkcie.

Jednou z noviniek je rozhranie Focus of Attention. Vďaka intenzívnemu nasadeniu umelej inteligencie v kombinácii so špičkovými videoanalytickými funkciami (Appearance Search™ technology, Unusual Motion Detection technology) pomáha priebežne vyhodnocovať dôležité situácie na monitorovaných scénach a včas upozorniť operátora, ktorý tak dokáže „ustrážiť“ viac kamier. S tým úzko súvisí novoriešené používateľské rozhranie prinášajúce zjednodušené rozloženie obrazovky, intuitívnejšie rozloženie ovládacích prvkov alebo možnosť voľby tmavej farebnej schémy, ktorá by mala zvýšiť používateľský zrakový komfort pri použití ACC 7 v priestoroch s minimálnym osvetlením.

Za samostatnú zmienku určite stoja aj pokročilé možnosti prehľadávania záznamov. Napríklad pri vyhľadávaní osôb je možné zadať parametre, ako sú pohlavie, farba vlasov alebo farba hornej a dolnej polovice tela. Najnovšie dokážu algoritmy rozlíšiť aj dospelého človeka od dieťaťa.

 

 

Tým ale zoznam nových funkcií ACC 7 rozhodne nekončí. Softvér podporuje rozpoznávanie EČV/ŠPZ vozidiel a ich rýchle dohľadanie a umožňuje úzke prepojenie s prístupovým systémom Avigilon. Samozrejme, nechýba podpora prístupu prostredníctvom mobilných zariadení Apple i Android a podpora ONVIF kamier tretích strán.

Určite nesmieme opomenúť ani zásadné zmeny spojené s licencovaním, ktoré už nepracujú s ponukami pre daný počet kamier, ale odvíjajú sa od konkrétneho počtu použitých kamier.