20 rokov TSS Group
Zaujímavosti • 20.04.2022

20 rokov TSS Group

V tomto roku je to už 20 rokov, odkedy sme vstúpili do sveta bezpečnostných technológií. Nielen tento svet za ten čas prešiel veľkými premenami a rovnako tak sa aj nám v priebehu tohto obdobia podarilo vypracovať z malej lokálnej firmy s niekoľkými zamestnancami v rešpektovanú medzinárodnú spoločnosť pôsobiacu nielen na slovenskom a českom trhu. Uplynulé dve dekády sme sa snažili zasvätiť poctivej práci. Či už panovalo obdobie hojnosti alebo nastali časy priaznivé o niečo menej, na prvom mieste vždy u nás stála spokojnosť našich zákazníkov. Ďakujeme každému jednému za spoluprácu a poďakovanie patrí taktiež aj zamestnancom TSS Group, bez ktorých by tím nebol tímom. Nech sa páči, nazrite do našej histórie a dôležitých míľnikov v skratke.

Dubnica nad Váhom

2002–2004

Začína sa písať história značky TSS Group. Spoločnosť sídli v Dubnici nad Váhom zo začiatku ešte pod názvom SoftPlus a zameriava sa predovšetkým na distribúciu autoalarmov a autopríslušenstva. Na štartovacej čiare stojíme s piatimi zamestnancami. Ročný obrat na konci tohto obdobia dosiahol hodnotu 0,9 mil. €.


Trenčín

2004-2006

Štart sa podaril na jednotku. Vďaka tomu je na porade dňa otvorenie novej centrály v Trenčíne a pobočky v Bratislave, ale predovšetkým aj vstup na trh v Českej republike. Naviac bola založená divízia Zabezpečenia objektov. Firma rastie a významne sa rozširujú aj rady zamestnancov. Mnohých z nich môžete u nás stretnúť aj dnes a ich lojalitu si nesmierne vážime. V roku 2006 už dosiahol ročný obrat 3 mil. € a od tej doby už pod túto úroveň nikdy neklesol.


2006-2008

Vstup na český trh sa podaril a v tejto dobe sme svetu predstavili našu vlastnú značku autopríslušenstva Keetec, ktorú máme v portfóliu doteraz. Získavame dôležité zastúpenie pre významné značky z oblasti zabezpečovacích technológií. Zamestnancov máme viac ako 50 a ročné obraty postupne stúpajú k hodnote 4 mil. €.


Zlín

Bratislava

2008-2011

K doterajším dvom divíziám sa pridáva tretia, ktorá sa špecializuje na GPS monitoring. Spúšťame ostrú prevádzku GPS monitoringu KEETECSAT. V týchto rokoch začína aj naša úzka spolupráca s kanadskou spoločnosťou Avigilon. Ich špičkové IP kamery nájdete v našom katalógu. Otvárame novú pobočku v Bratislave a kolaudujeme Zlínsku centrálu pre Českú republiku. V tíme pracuje 60 zamestnancov. Obrat sa na konci tohto obdobia prehupol cez 5,1 mil. €.


Praha

Košice

2011-2013

Nadväzujeme ďalšie zásadné partnerstvá s dodávateľmi a vývojármi bezpečnostných technológií. Samozrejme nie je možné nespomenúť spoločnosť Dahua, jedného z najväčších hráčov v oblasti CCTV. Rozširujeme sieť pobočiek a po novom môžeme zákazníkov privítať na „našej pôde“ v Košiciach a v Prahe. Ročný obrat opäť rástol a v roku 2013 stúpol k hodnote 6,1 mil. €. Keďže chceme byť bližšie k Vám a radi by sme sa s Vami podelili o novinky z nášho života začíname vydávať firemný časopis Zabezpeč.to.


Brno

Dubnica nad Váhom

Bratislava

2013-2015

Po rokoch opúšťame Trenčín a sťahujeme sa do nových, moderných a predovšetkým väčších priestorov v Dubnici nad Váhom. Okrem toho otvárame novú pobočku v Bratislave a v Brne. Máme jasne definovanú modernú corporate identity. Samozrejme sa stále intenzívnejšie zúčastňujeme významných domácich a zahraničných veľtrhov a to aj ako vystavovatelia. Počet zamestnancov prekonal magickú stovku. Stále viac sa začíname venovať aj dobročinným aktivitám. Ročný obrat rástol a na konci tohto obdobia dosiahol hodnotu 8,1 mil. €.


Ostrava

Košice

2015-2018

Pokračuje rozširovanie produktového portfólia a siete pobočiek. Zatiaľ poslednú sme otvorili v Ostrave a pobočka v Košiciach sa presťahovala do nových priestorov. Naša účasť na vybraných domácich aj zahraničných veľtrhoch sa už stáva „tradíciou“. V prestížnej medzinárodnej súťaži EY Podnikateľ roka 2018 na Slovensku sme boli jedným zo štyroch finalistov. Nemalú zásluhu na tom má samozrejme celý tím viac ako 150 zamestnancov. Ročný obrat v priebehu tohto obdobia prekonal pomyselnú latku vo výške 12 mil. €.


Praha

Dubnica nad Váhom

2018-2022

Vypracovali sme sa na pozíciu jedného z kľúčových distribútorov bezpečnostných technológií nielen na slovenskom, ale aj českom trhu. Nechýbame pri mnohých rozsiahlych projektoch pre významných zákazníkov, ale aj u nespočetne veľkého množstva drobných inštalácií. Aj naďalej úspešne hľadáme riešenia pre atypické zadania a poskytujeme špičkovú technickú podporu. Naša corporate identity prešla modernizáciou a dostala nový, svieži kabát. Rok 2022 sa naviac nesie v duchu veľkých stavebných projektov. Prebieha realizácia novej modernej administratívno-skladovej budovy v Dubnici nad Váhom a kontinuálne sa pracuje aj na príprave nových priestorov pre našu pobočku v Prahe.


Začalo to autami

Okolo roku 2000 začali na našich cestách a parkoviskách pribúdať vozidlá Škoda Felicia, Škoda Fabia a Škoda Octavia. Tieto autá vo väčšine prípadov neboli chránené pred zlodejmi zabezpečovacím systémom, prípadne nemali komfortné zamykanie klúčom či diaľkovým ovládačom. To bol priestor na začatie montovania produktov ako CZ 4200 DO, CS13, CS1712.

Po založení firmy Softplus s.r.o. v roku 2002 v Dubnici nad Váhom sa uskutočnili prvé montáže do áut, najskôr s 1 a neskôr 2 montážnikmi. Tí každý deň inštalovali centrálne zamykania a autoalarmy s LCD displejom do množ- stva vozidiel.

Nakoľko dopyt bol oveľa väčší, postupne prešiel do prvého veľkoobchodného predaja na celé Slovensko. Vznikli prvé skladové priestory a testovňa v Dubnici nad Váhom. Keďže sme chceli zákazníkom predávať len kvalitné produkty dovážané z Ázie, všetky sme ich už vtedy dôkladne testovali.

V roku 2006 sa firma presúva do svojich väčších priestorov v Trenčíne. Tam už disponuje okrem skladu aj obchodníkmi, viacerými technikmi na technickej podpore a administratívou. Z firmy sa stáva distribútor autoalarmov, centrálnych zamykaní a ďalšieho autopríslušenstva. Získali sme distribúciu dvojcestných autoalarmov s možnosťou diaľkového štartu značky KOPEL. Zákazníkov máme už aj v Českej Republike, ktorých obsluhujeme cez našu pobočku v Zlíne.

Po skúsenostiach a zákazníckej odozve z trhu sme sa rozhodli vyvinúť vlastné zabezpečovacie systémy, ktoré by sa dali inštalovať do novších a čoraz viac modernejších vozidiel s CAN BUS zbernicou. Okrem technických pracovníkov už firma zamestnáva aj vlastných vývojárov.

Tieto produkty sa začali vyrábať a distribuovať pod značkou KEETEC, ktorú sme si v roku 2009 dali aj registrovať ako európsku ochrannú známku. Vznikol prvý CAN BUS-ový autoalarm TS CAN.

Začínajú sa navrhovať produkty autopríslušenstva určené pre európsky trh a európske vozidlá. Pod značkou KEETEC sa predávajú okrem autoalarmov a centrálnych zamykaní už aj parkovacie asistenty, DRL svetlá, moduly pre denné svietenie a vyhrievanie sedadiel. Do portfólia sa zaradil aj prvý plašič hlodavcov značky KEMO M100N, ktorý dodnes patrí medzi najpredávanejšie produkty.

V roku 2012 sme od konkurenčnej firmy prevzali zastúpenie parkovacích senzorov značky Steelmate a handsfree sád značky BURY, čím sme posilnili našu pozíciu na trhu s autopríslušenstvom. Zároveň sa mení názov a forma podnikania na TSS Group a. s. s tromi divíziami. O rok neskôr prichádza akvizícia košickej spoločnosti PHOBOS s.r.o., čím sme sa stali jednotkou na slovenskom trhu. Do portfólia pribudla svetoznáma značka dvojcestných autoalarmov Magicar. Veľmi úspešný je aj predaj radarových detektorov do áut na ochranu pred nameraním rýchlosti.

Nakoľko nám už bol slovenský a český trh malý, naším cieľom bolo presadiť sa na európskom trhu. K tomu nám výrazným spôsobom pomohla výstava Automechanika vo Frankfurte. Rozšírili sme produktový manažment, exportné oddelenie a v ponuke už máme tisíce produktov. Začínajú prvé OEM projekty pre rôznych európskych zákazníkov.

V roku 2015 sme sa opäť museli presťahovať do väčších priestorov naspäť do Dubnice nad Váhom, kde sme kúpili 3 poschodovú administratívnu budovu s veľkým skladom. V roku 2016 otvárame novú produktovú kategóriu okenných fólii pod vlastnou značkou KeetecFOL. O rok neskôr už dodávame naše vyhrievanie sedadiel do malosériovej výroby vozidiel a začíname s európskou distribúciou špičkových autoalarmov značky Pandora.

V 2019 bol Národný futbalový štadión v Bratislave vybavený sedačkami s našimi špeciálne upravenými vyhrievaniami. Technický tím sa posilňuje kvôli európskym zákazníkom, nakoľko produkty Pandora už distribujeme do takmer každej krajiny v EÚ a je okrem podpory nutná aj technická úprava pre európske vozidlá.

Od roku 2020 ako každá firma s elektronikou pociťujeme problémy s výpadkami polovodičov a aj problémy s pandémiou COVID- 19. Napriek tejto situácii sme začali vyvíjať zabezpečovací systém pre významného európskeho partnera.

Veríme, že aj nasledujúce roky budeme prinášať našim zákazníkom kvalitné produkty za skvelé ceny, poskytovať výbornú technickú podporu a udržiavať s nimi priateľské vzťahy.

Ako išiel čas v divízii zabezpečenia objektov

Mnoho z nás si spája začiatky TSS Group zároveň so začiatkom divízie Zabezpečenia objektov. Avšak nie je to úplne tak, nakoľko naša spoločnosť píše históriu s divíziou ZO až od roku 2006, čiže 4 roky po založení spoločnosti. Za ten čas sme si nielen na Slovensku a v Česku úspešne vybudovali stabilnú pozíciu na trhu top dodávateľov security systémov.

NAŠE NAJDÔLEŽITEJŠIE A NEZANEDBATEĽNÉ MÍĽNIKY, KTORÉ STOJA ZA SPOMENUTIE:

 • V začiatkoch sme sa zameriavali najmä na distribúciu kamerovej značky J&S. Postupne sme rozširovali portfólio aj o ďalšie zabezpečovacie technológie a výrobcov ako EZS značky DSC, domové telefóny Commax, prístupové systémy Rosslare a iné.

 • V rokoch 2007 a 2008 sme získali zastúpenie významných výrobcov ako SONY alebo CNB. Taktiež sme sa zúčastňovali a vystavovali na prvých veľtrhoch, napr. Elosys alebo Security Bratislava.
 • O rok neskôr sme začali úzku spoluprácu s nemenej významnou kanadskou spoločnosťou Avigilon, ktorej špičkové IP kamery nájdete v našej ponuke aj dnes.
 • V roku 2010 sme priniesli na trh vlastnú značku domových audio a video telefónov Easydoor, ktorá má u nás svoje miesto dodnes.
 • Rok 2012 bol prelomový pre uzatvorenie ďalších dôležitých partnerstiev s dodávateľmi a vývojármi bezpečnostných technológií. Patrila medzi ne aj spoločnosť Dahua, jeden z najväčších hráčov v oblasti nielen kamerových systémov.
 • V 2014 sme získali opäť nové značky do našej ponuky, z toho okrem iných aj perimetrickú ochranu Politec. Neustále sme sa zúčastňovali domácich a zahraničných veľtrhov, nadväzovali sme nové kontakty a spolupráce, z ktorých sa tešíme dodnes.
 • V roku 2016 sme predstavili vlastnú značku kamier CAMPLUS+.
 • O rok neskôr sme zaradili novú značku EZS SATEL a doplnili sme sortiment perimetrickej ochrany o ďalšiu značku SORHEA.
 • V roku 2018 sme sa opäť rozrástli, tentokrát o členov rodiny elektronickej požiarnej signalizácie a to konkrétne o značky MORLEY a SD3, doplnili sme tiež sortiment hlasovej signalizácie požiaru TOA.
 • Aktivity sme doplnili aj o doteraz úspešne fungujúcu spoluprácu na akademických pôdach Žilinskej univerzity v Žiline a Strednej školy požiarnej ochrany MV SR, pričom okrem obľúbených technických „testovačiek“ nezabúdame ani na duálne vzdelávanie študentov s praxou priamo pod vedením našich technických pracovníkov.
 • Prostredníctvom projektu Erasmus+ sme odštartovali prvé medzinárodné edukatívne zapojenie študentov spolu s internou praxou.
 • V roku 2020 sme vytvorili náš vlastný vývojový tím a spolu s ním jedinečné riešenie elektronickej recepčnej, ktoré sa dá využiť nielen ako samoobslužný check-in hotelový kiosk.
 • Spustili sme tiež dobročinný projekt Podporujeme bezpečie, prostredníctvom ktorého sa snažíme zlepšovať bezpečnosť aj na miestach a v priestoroch, kde si to nemôžu finančne dovoliť. Medzi objekty, ktorým sme podali pomocnú ruku patria nemocnice, materské škôlky, základné školy, detské ihriská a iné.
 • Počas rokov 2021 a 2022 sme sa vypracovali na jedného z kľúčových distribútorov bezpečnostných technológií na slovenskom a českom trhu.
 • Hoci v roku 2021 skúšalo pandemické obdobie nejedného z nás, s našim tímom programátorov a analytikov sme usilovne pracovali aj na vývoji vlastných riešení, pričom medzi najznámejšie patria napríklad SOFTPLUS FIT pre spravovanie autonómnych fitnescentier, efektívne softvérové riešenie na zaznamenávanie počtu osôb PEOPLE COUNTING TSS, vytvorenie plne automatizovaného systému TSS GREENPASS READER na čítanie QR kódov z Green Passov. Taktiež sme prednedávnom spustili nonstop podporu 24/7 pre TSS riešenia z našej dielne.

Aktuálne je vám viac ako 25 špecialistov technickej podpory pripravených pomôcť pri vašich inštaláciách a riešeniach.

A pokračujeme ďalej... Už teraz sa tešíme na projekty a nové výzvy, ktoré nám prinesie rok 2022.

Aj vďaka pevnému jadru našej spoločnosti a divízie si i naďalej zachovávame naše hodnoty, ktoré pestujeme do ešte krajšej podoby a dokonalosti. Vážime si všetkých vás, vďaka ktorým TSS Group a divízia Zabezpečenia objektov zreje ako víno, zlepšuje sa každým rokom a upevňuje si pozíciu stabilného a profesionálneho partnera pre podnikanie v oblasti bezpečia.

Najmladšou divíziou v rodine TSS GROUP je GPS monitoring

Začiatky divízie boli spojené s distribúciou monitorovacieho systému, avšak táto cesta sa ukázala ako nevyhovujúca pre našich zákazníkov. Nevedeli sme z dlhodobého hľadiska riešiť potreby našich zákazníkov a inovovať naše riešenia. Preto sme sa v roku 2009 rozhodli vydať náročnou cestou vlastného vývoja, ktorý sa ukázal ako veľmi správne rozhodnutie.

Začiatky nášho monitorovacieho systému ste mohli poznať ako KEETECSAT, ktorý časom nahradil súčasný moderný inovatívny TSS MONITORING. Za našim systémom stoja naši softvéroví a hardvéroví programátori.

Od roku 2016 sme sa stali partnermi autoškôl a získali sme ako prvý na Slovensku oprávnenie poskytovať monitorovacie služby pre autoškoly. V rámci systému autoškôl ponúkame monitorovacie služby nad rámec bežného monitoringu. Zákazníci v našom systéme dokážu nájsť rôzne reporty, ktoré boli konzultované s autoškolami tak, aby uľahčil dennodennú prácu.

Pre komoru autoškôl sme vyvinuli virtuálnu učebňu na dištančné vzdelávanie s možnosťou online prepojenia a odosielania dát do systému JISCD. Tento druh virtuálnej učebne umožňuje jednoduché ovládanie a používanie prostredníctvom webového prehliadača bez nutnosti inštalácie doplnkového softvéru. Taktiež systém disponuje unikátnym identifikovaním jednotlivých účastníkov, čím sa kladie dôraz na presnú evidenciu a kontrolu ako aj automatické párovanie odoslaných údajov do JISCD.

Vďaka nášmu vývoju dokážeme mať na trhu jedinečné riešenia ako napríklad systém MOTO ASIST. Je to jedinečný systém zahŕňajúci GPS lokalizáciu, zabezpečenie, telematické a asistenčné služby pre motocyklistov a taktiež nepretržitú službu dispečingu. Systém automaticky vyhodnotí nebezpečnú udalosť a zabezpečí potrebnú pomoc.

TSS PROTENG

Ďalším významným produktom je TSS PROTENG, ktorý slúži ako automaticky samo hasiaci online monitorovací systém za cieľom ochrany vozidla. Výhodou systému automatického hasenia je rýchla reakcia už v zárodku požiaru s následným zaplavením priestoru hasiacou látkou, hasením vznikajúceho požiaru a následným informovaním prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo NONSTOP dispečingu.

Divízia GPS monitoring sa špecializuje na riešenie pre zákazníkov na mieru. Vo väčšine prípadov neponúkame hotové riešenia, ale prispôsobujeme sa potrebám našich zákazníkov. Naše riešenia, ako napríklad detekcia rušičky s GPS jednotkou a zabezpečením vozidla akceptujú všetky poisťovne v rámci doplnkového havarijného poistenia. Taktiež sa špecializujeme aj na monitoring lokomotív či lietadiel, kde zákazníkom ponúkame požadované údaje v rôznych reportoch či štatistických zobrazeniach.

Monitoring ponúka aj komplexné riešenia pre taxi služby, leasingové spoločnosti a autopožičovne. Nad rámec základných služieb systém disponuje rezervačným systémom, možnosťou blokovania motora či detekciou otvorenia kapoty.

Ďalším výrazným napredovaním je oblasť monitoringu manipulačnej techniky pre logistické strediská. Práve pre tento typ monitoringu boli vyvinuté špeciálne optimalizačné mechanizmy, ktoré pomáhajú správcom efektívne využiť svojich zamestnancov počas zmien. Monitoring manipulačnej techniky má využitie aj v oblasti samotnej bezpečnosti na pracovisku.

Za posledné obdobie sa veľká pozornosť dáva predovšetkým elektromobilite, kde v porovnaní s konkurenciou zákazníkom ponúkame širšie portfólio získavaných dát. Inak povedané TSS Monitoring elektromobilov ponúka sledovanie všetkých detailov monitoringu dobíjania, spotreby či využívania spaľovacieho motora u hybridov.

Systém TSS Monitoring prešiel výraznou prestavbou rôznych typov reportov, administratívnych výstupov či špeciálnych funkcionalít, ktoré sú vo svojej podstate unikátne v oblasti monitoringu. Vývoj napreduje aj v mobilných aplikáciách, kde zákazníkovi ponúkame veľké množstvo užitočných funkcií, ktoré podliehajú kritériám aj tých najnáročnejších klientov.

V rámci zákazníckej starostlivosti ponúkame pre našich zákazníkov bezplatnú HOTLINE linku 24/7/365. Každoročne sa zúčastňujme výstav na Slovensku ale aj v Česku, kde chceme byť aj takouto formou čo najbližšie k našim zákazníkom.

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým našim klientom, ktorí na základe nových podnetov a požiadaviek robia systém dokonalejší, čím sme vždy o krok pred konkurenciou vo všetkých segmentoch monitoringu.

A pokračujeme ďalej... Už teraz sa tešíme na projekty a nové výzvy, ktoré nám prinesú nasledujúce roky. Aj vďaka pevnému jadru našej spoločnosti si i naďalej zachovávame naše hodnoty, ktoré pestujeme do ešte krajšej podoby a dokonalosti. Vážime si všetkých vás, vďaka ktorým TSS Group zreje ako víno, zlepšuje sa každým rokom a upevňuje si pozíciu stabilného a profesionálneho partnera pre podnikanie v oblasti bezpečia.