Vynovená mobilná aplikácia pre zabezpečovacie systémy INTEGRA
Novinky • 04.01.2023

Vynovená mobilná aplikácia pre zabezpečovacie systémy INTEGRA

Luboš Bagín

Nové funkcie, vynovené používateľské rozhranie a podpora hlasových asistentov. Tieto funkcie sú zavedené spolu s ďalšími vylepšeniami kvality v najnovšom vydaní INTEGRA CONTROL.

Systémy INTEGRA a ich funkčnosť sa jej vývojári snažia neustále rozvíjať, pričom je to najpokročilejšia séria zabezpečovacích ústrední dostupných v našom produktovom portfóliu. Dnes je však INTEGRA niečím viac, než len profesionálnym poplašným systémom.

Tento rozsiahly ekosystém potrebuje rovnako pokročilé metódy kontroly, vrátane diaľkového ovládania. Nová verzia INTEGRA CONTROL dáva užívateľovi nové možnosti ovládania a dohľadu nad ich systémami.

Verzia 6.0 pridáva úplne novú funkciu: teraz môžu používatelia vytvárať skratky k vybraným funkciám. Tieto skratky môžu byť pridané na domovskú obrazovku, čo používateľom umožňuje ich rýchle spustenie bez toho, aby museli otvárať aplikáciu.

Vytvorené skratky je možné spustiť aj pomocou hlasových asistentov. V tejto aktualizácii pribudla podpora pre dvoch najpopulárnejších hlasových asistentov: Google Assistant a Siri.

Navyše, INTEGRA CONTROL teraz pracuje s automatizačnými aplikáciami. Môžete napríklad nastaviť, aby vaša aplikácia automaticky nadviazala spojenie s ovládacím panelom, keď sa vaše zariadenie pripojí k vašej domácej sieti Wi-Fi.

Táto aktualizácia INTEGRA CONTROL prináša viac možností na správu systému a dohľad nad pripojenými zariadeniami. Odteraz môžu používatelia vytvárať a upravovať svoje osobné plány pre zariadenia, na ktorých budú bežať. Predtým si každá zmena vyžadovala zavolať inštalačného technika.

Ďalšou novinkou je náhľad spotreby energie. Používatelia môžu skontrolovať, koľko energie spotrebujú zariadenia pripojené cez inteligentnú zástrčku ASW-200 E.

Okrem toho môžu používatelia kontrolovať aktuálnu teplotu v miestnosti a spravovať termostaty. Stačí, ak si v aplikácii nastavia preferovanú teplotu a o zvyšok sa postará ovládací panel.

Od používateľov Satel Integra bolo doručených množstvo žiadostí týkajúcich sa rozhrania. Tieto očakávania chceli vývojári naplniť a preto vylepšili celkový vzhľad aplikácie. Nechceli však, aby to vyzeralo ako úplná revolúcia. Namiesto toho sa zamerali na hladký prechod existujúcich používateľov medzi predchádzajúcim a novým rozhraním. Dosiahli to tak, že sa držali skôr uvedených pokynov pre dizajnérov a zachovali kľúčové navigačné funkcie z predchádzajúcich verzií aplikácie.

V neposlednom rade s pridanou podporou kritických upozornení pre iOS používatelia nezmeškajú žiadnu udalosť zaznamenanú systémom, ktorá si vyžaduje ich okamžitú pozornosť. Podobná funkcia je dostupná aj pre používateľov Android a HarmonyOS.

Tím Satel Integra a zároveň aj my v TSS Group sme nadšení, že môžeme našim používateľom poskytnúť nové funkcie. Čakáme na vaše recenzie a hodnotenia v Google Play, App Store a AppGallery.