Prevencia šírenia ochorenia COVID-19
Novinky • 25.11.2020

Prevencia šírenia ochorenia COVID-19

Aby sme čo najlepšie zvládli situáciu súvisiacu so šírením nového koronavírusu a v maximálnej možnej miere zamedzili práve jeho šíreniu, boli stanovené základné preventívne pravidlám, ktorých dodržiavanie by malo zásadným spôsobom prispieť ku zlepšeniu tejto situácie.

Veľa osôb, žiaľ, tieto opatrenia z rôznych dôvodov nerešpektujú.

Ponúkame Vám pokročilé technologické riešenia určené práve na napĺňanie odporúčaných preventívnych opatrení proti šíreniu ochorenia Covid-19.

  Podrobný popis mnohých uvedených riešení nájdete v našom webinári.

 Stiahnite si informačný materiál so všetkými uvedenými riešeniami.

 

Meranie telesnej teploty osôb a kontrola použitia rúška

HBMT SET / HBMT SET LITE od Dahua

Ide o kombináciu špeciálnej termokamery určenej na meranie telesnej teploty a referenčného presného tepelného zdroja. Presnosť tohto riešenia je ± 0,3 °C. Systém umožňuje automatickú opticko-akustickú signalizáciu pri zaznamenaní osoby so zvýšenou teplotou a osoby bez rúška. Naviac ide rozpoznávať tváre aj s nasadeným rúškom.

 Ukážka systému HBMTS.

 Webinár na tému bezkontaktného merania telesnej teploty.

PROFACE X-TD od ZKTeco

Prístupový terminál s funkciou merania telesnej teploty IR teplomerom. Dosah tohto merania je 0,5m a presnosť je až ± 0,3 °C. Zariadenie tiež kontroluje použitie rúška u osôb. Možnosť poplachu pri zvýšenej teplote. Prístup je vyriešený bezkontaktne biometrickým načítaním dlane. Ide o plnohodnotný prístupový terminál použiteľný aj po skončení pandémie.

 Webinár na tému bezkontaktného merania telesnej teploty - časť PROFACE X-TD.

 

Kontrola počtu osôb vo vyhradenom priestore (aj s viacerými vstupmi)

Kamery Dahua série 5X4X a vyššej alebo NVR 4XXX-4KS2 a vyššej

Vyššie uvedené kamery a záznamové zariadenia sú štandardne vybavené funkciou počítania osôb. K dispozícii sú informácie o celkovom počte vstupov, odchodov a aktuálnom počte osôb v danom priestore. Po úprave firmware sa tieto informácie zobrazia priamo v obraze z kamery. Nechýba ani možnosť spustenia poplachu / zapnutie relé pri prekročenom stanovenom počte osôb.

 Ukážka počítania osôb.

 

Samoobslužné systémy

HOTEL KIOSK od TSS GROUP

Optimálne riešenie pre samoobslužné hotely, penzióny alebo apartmány, ale jeho uplatnenie je oveľa širšie. Užívatelia sa do systému identifikujú prideleným QR kódom a zariadenie následne ovládajú prostredníctvom dotykového displeja. Kiosk je vybavený čítačkou občianskych preukazov / pasov, platobným terminálom, obojsmernou audiokomunikáciou, či tlačiarňou. Software kiosku je pripravený na pripojenie s prístupovými kontrolérmi Entry C3-100, C3-200 a C3-400.

E QR GEN pre fitness centrá od TSS GROUP

Úplne samoobslužné „QR riešenie“ umožňuje okrem individuálneho riadenia prístupu zákazníkov aj zamestnancov fitness centra taktiež spravovanie peňažného kreditu užívateľov. Kredit sa dá priebežne dobíjať a používať ako na uhradenie prístupu do fitness centra, na jednotlivé tréningy, tak sa dá z neho napríklad hradiť aj nákup produktov vo výdajných automatoch, ktoré môžu slúžiť aj na dobíjanie kreditu.

 Prečítajte si podrobné informácie o našom QR riešení pre fitness centrá.

 

YouTube stream a online prenosy

Kamery Dahua série 5x4x a vyššej

Uvedené rady kamier Dahua sú už z výroby štandardne vybavené možnosťou jednoducho vytvoriť streamové živé vysielanie na sociálnych sieťach YouTube. S prídavným mikrofónom ide samozrejme aj prenášať zvuk. Využitie online prenosov je veľmi široké – webináre, prezentácie produktov zákazníkom, výuka/školenie, bohoslužby, divadelné prenosy, prenosy  rokovaní zastupiteľstiev atď.

 

Dištančné (audio) komunikácie

EX INTERCOM od Evoxys

Ideálne riešenie na zaistenie zrozumiteľnej hlasovej komunikácie pri prepážkach alebo iných ochranných bariérach. Nechýba ani možnosť regulácie hlasitosti reproduktorov na základňovej stanici rovnako ako možnosť pripojiť náhlavnú súpravu, prípadne nahrávať všetku komunikáciu.