Nová technológia merania teploty ľudského tela

Rok 2020 sa do pamäti ľudstva jednoznačne zapíše ako rok boja s ochorením COVID-19. Do dnešných dní sa touto chorobou nakazilo po celom svete mnoho ľudí a veľa jej bohužiaľ aj podľahlo. Ani európsky kontinent nie je výnimkou a o vážnosti situácie hovoria aj opatrenia prijímané vládami postihnutých krajín.

Spoločnosť Dahua Technology sa veľmi skoro zapojila do spolupráce na realizáciu preventívnych opatrení v Ázii a k celosvetovému úsiliu minimalizovať dopad výskytu nového koronavírusu na ľudstvo. Špeciálne riešenie od Dahua bolo najprv použité v najviac zasiahnutých oblastiach okolo mesta Wu-chan a neskôr aj v tisícke lokalít Číny i mimo nej.

Riešenie merania telesnej teploty technológiou Dahua

Táto technológia je vhodná pre komplexy a inštitúcie s väčším pohybom osôb, ako sú napríklad administratívne budovy, banky, nákupné centrá, stanice, letiská, školy alebo nemocnice. Toto riešenie predovšetkým významne prispieva k prevencii šírenia ochorení vďaka rýchlemu bezkontaktnému meraniu telesnej teploty. Systém napríklad aktuálne využíva nemocnica v Uherskom Hradišti pri kontrole pacientov prichádzajúcich do jej areálu.

Pre lepšiu predstavu si uveďme modelový príklad. Štandardné meranie teploty jednej osoby zaberie približne 3 sekundy a ku zmeraniu teploty u 5000 osôb by sme teda teoreticky potrebovali zhruba 4,2 hodiny. V porovnaní s tým dokáže technológia Dahua zmerať 3 osoby za sekundu, v našom prípade teda pre zmeranie teploty u 5000 osôb potrebujeme "iba" 30 minút. Vďaka tomu sa výrazne znižuje nežiadúce zhlukovanie väčšieho počtu osôb pri čakaní na kontrolné meranie teploty.

Hlavné výhody:

  • Presnosť merania s odchýlkou ±0,3 °C
  • Možnosť použitia v úzkych priestoroch (vchody, východy a pod.), ale aj vo veľkých priestoroch (letiská, železničné stanice a pod.)
  • Bezpečné meranie teploty bez blízkeho kontaktu meranej a meracej osoby
  • Široké pokrytie a detekcia viac osôb
  • Jednoduché použitie a nasadenie
  • Alarm pri detekcii zvýšenej teploty
  • Spätné sledovanie záznamu, analýza a pod.

Riešenie pre hromadné meranie telesnej teploty osôb je postavené na použitie kombinácie špeciálnej priemyselnej kamery a referenčného teplotného bodu. Získaný záznam sa ukladá na záznamové zariadenie s pevným diskom vhodným pre nepretržitú prevádzku 24 hodín / 7 dní v týždni. Živý obraz s okamžitým vyhodnotením teploty jednotlivých osôb, upozornenie na osoby so zvýšenou teplotou i uložený záznam možno sledovať prostredníctvom užívateľsky prívetivého rozhrania na monitore.

Zariadenie je len na vnútorné použitie. Kamera ani "Blackbody" nesmie byť na priamom slnku. V takom prípade sa nedá zaručiť správna funkčnosť a presnosť!

Tento set ponúkame v troch variantoch:

Pokiaľ ste záujemca, ktorý u nás nie je zaregistrovaný, radi vám poskytneme bližšie informácie o tomto produkte na e-mailovej adrese: set@tssgroup.sk alebo na telefónnom čísle: +421 327 704 238.

 

.